On a self healing journey

Själsmående & Välmående – Personlig hållbarhet & Personlig utveckling – Matlagning – Recept – Reflektion & Känslor – Livet på landet

Meny
  • Recept & Middagstips
    • Fisk & Skaldjur
    • Kyckling & Höns
    • Kött & korv
    • Mejerifria tips (Paleo)
    • Periodisk fasta (16:8)
    • Soppor & Grytor
    • Tillbehör, Sås & Röror
    • Vegetariskt
  • Bröd & matiga bakverk
  • Desserter & Bakning
  • Frukostinspiration
  • Personlig utveckling & reflektion
  • En liten bit av vardagen
  • Vem är Lina?
Meny

Dagens höjdpunkt

Publicerad den 1 april 2014 av linapetersen

Lunchen i solen tillsammans med min sambo var nog bannemig dagens höjdpunkt! Älskar att man äntligen kan sitta på balkongen. Jag trivs riktigt bra där! Så länge det är sol förstås 🙂

Har fortfarande inte tröttnat på wraps. Idag fyllda med bla fondkokt skinka och ekologisk vitlöksost. Precis så gott som det låter!

image

Dela detta inlägg (eller skriv ut recept):

  • Klicka för att dela på Facebook (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att dela till Pinterest (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för utskrift (Öppnas i ett nytt fönster)
  • Klicka för att e-posta en länk till en vän (Öppnas i ett nytt fönster)

Relaterade inlägg

kategori: Bröd & Matiga bakverk, Frukostinspiration

Inläggsnavigering

← Frukost/mellanmål på språng
Bästa sättet att samla energi på →

2 reaktioner på “Dagens höjdpunkt”

  1. hoogens skriver:
    2 april 2014 kl. 07:51

    Underbart <3

    Svara
    1. linapetersen skriver:
      2 april 2014 kl. 15:06

      Världsbäst! ♡

      Svara

Lämna ett svarAvbryt svar

SÖK EFTER RECEPT & INLÄGG

Häng med mig på instagram @linapetersen.se

Polarhunden i sitt naturliga habitat ❄️❄️❄️ Hemmavid ♥️ När morgonkaffet smakar gott igen - då vet man att man är ute på andra sidan av sjukstugan ☕️ God morgon måndag ☕️ Kom hem till ett vinterlandskap efter några välbehövliga och mysig dagar uppe i Göteborg ❄️ Väldigt kallt men väldigt mysigt med julmarknad på fantastiska @bruketiwiared idag 🌲 Det har varit ganska tyst från mig här de senaste. Men på insidan, har det varit allt annat än tyst och lugnt 🤯 God morgon ☕️ Jag gillar verkligen frukostmat så när jag kör periodisk fasta är det inte alls ovanligt att jag äter frukost till lunch 🙌🏻

Skriver om sådant som vi vanligtvis inte vågar prata om men som vi borde lyfta oftare. Navigerar livet efter trauma och hanterar stora känslor så som sorg & ångest men också lycka, kärlek & feelgood.
Jag gillar att laga mat, baka och jag älskar personlig utveckling så här blandas högt och lågt, djupt och ytligt, reflektion och recept.
Välkommen!

Lina Petersen

Kategorier

© 2023 On a self healing journey | Drivs med Minimalistisk blogg WordPress-tema